Syny wracają do Lublina

Pierwszym owocem naszej współpracy z Warsztatami Kultury w ramach cyklu Strefa Innych Brzmień jest grudniowy koncert duetu Syny.

Syny to duet, który tworzą Robert Piernikowski i 1988. Po ośmiu miesiącach od wydania ich pierwszej płyty rośnie przekonanie, że „Orient” nie utonął w zalewie „hajpów słabego gówna” tylko postawił wciąż pnący się w górę monument. Dzięki konsekwencji i ciężkiej pracy połączonymi ze świetną produkcją i charyzmą, Syny stały się zjawiskiem skupiającym wokół siebie wciąż gęstniejącą grupę zaangażowanych odbiorców, chłonących dogłębnie odurzający klimat „Orientu”. Samą płytę można z powodzeniem umieścić wśród najważniejszych płyt ostatnich lat w Polsce.

Syny to styl, którego nie da się zaszufladkować, to szczery hiphopowy brud, głębokie echo dubu, smród analogowej elektroniki oraz przekaz, który dezorientuje i sprawia, że nie wiesz czy to jeszcze muzyka, czy już film.

Zachwycano się nimi w magazynie Pitchfork, poświęcając im dużą część relacji z festiwalu Unsound, a francuski Traxmag uznał ich „najpiękniejszym odkryciem festiwalu Nowa Muzyka”. Doceniono ich też w Polsce, czego potwierdzeniem jest nominacja do Nocnych Marków magazynu Aktivist. Po świetnie przyjętych występach na takich festiwalach jak Nowa Muzyka, Avant Art, Unsound czy Up To Date, duet rusza z jesienno-zimowymi koncertami w salach i klubach

Kiedy: 4 grudnia 2015, godz. 20:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Wstęp: 10 zł – bilety dostępne w sprzedaży od 23 listopada 2015 w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie, I piętro (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:30 oraz na godzinę przed koncertem).