Strefa Innych Brzmień: Lomi Lomi

11 marca w Warsztatach Kultury w Lublinie, w ramach współtworzonego przez nas cyklu Strefa Innych Brzmień, wystąpi warszawski zespoł Lomi Lomi.

Ich album pt. „Heroizm woli” (Lado ABC) to według wielu krytyków muzycznych jedno z najciekawszych wydawnictw 2015 r. na polskiej scenie muzycznej. Piotr Domagalski, Mateusz Szemraj, Krzysztof Cybulski i Artur Lipiński grają muzykę niełatwo poddającą się kategoriom. Sprawdźcie sami!

„Taneczna muzyka eksperymentalna i nowoczesna muzyka dawna. Lomi Lomi klei niesklejalne: psychodelię, melodyjną lekkość i odrobinę nerdowości (te cymbały!). A wszystko to z luzem, absurdem i totalnie przekonującą blazą.” – Radek Soćko (tegoslucham.pl)

„Trochę jak słuchowisko nadającego nocą niszowego radia, jak ścieżka dźwiękowa do starego filmu, jak muzyka z pogrzebu, na którym organista lekko przesadził z nielegalnymi substancjami psychotropowymi.” – Łukasz Kamiński (Gazeta Wyborcza)

„Kompozycje Lomi Lomi wymykają się kategoryzacji. Można fantazjować o etnicznych inspiracjach, choćby muzyką klezmerską, czy wariacji na temat soundtracku do kolejnej ekranizacji Baśni z tysiąca i jednej nocy. Można szukać gdzieś w tradycji psychodelii lat 60., ale też trójmiejskiej alternatywy przełomu lat 1990 i 2000. Rozbrykana czwórka zdaje się nie mieć żadnych hamulców – ktoś podrzuci nowy trop, a cała reszta podąża nową ścieżką rozradowana jak psocące dzieci.” – Marceli Frączek (WAFP!)

„Heroizm woli to jedna z moich ulubionych polskich płyt tego roku – zaskakująca brzmieniem i formą, piosenkowa i abstrakcyjna, pełna frajdy, ale daleka od banału.” – Piotr Lewandowski (PopUp Music)

……….

Kiedy: 11 marca 2016 (piątek), godz. 20:00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A

Bilety: 10 zł / dostępne w sprzedaży od 22 lutego 2016 / Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, I piętro, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:30 i na godzinę przed koncertem

Od grudnia 2015 partnerem Strefy jest Fundacja Kaisera Söze.