Strefa Innych Brzmień: Fonomo On Tour

Muzycy Artur Maćkowiak i Bartek Kapsa od czterech lat organizują bydgoski Festiwal FONOMO, ale wcześniej nie współpracowali artystycznie. Wreszcie przyszedł na to czas. Do specjalnie przygotowanych filmów eksperymentalnych Pedra Fereiry skomponowali muzykę, którą zagrają na żywo w Lublinie.

Osiem różnych filmów, od abstrakcyjnych wideo-artów po filmy found footage, zawieszonych w gęstwinie dźwięków, rozpostartych między melodiami a improwizowanymi eksperymentami. Założeniem tego projektu jest sytuacja, w której dźwięk i obraz silnie na siebie oddziałują, ale jednocześnie żadna z tych sfer nie dominuje. Film i muzyka w tym przypadku to dwie równolegle opowiadane historie, które wchodzą ze sobą w bliską interakcję. W lutym ukazała się płyta zespołu TROPY, na której znajdują się utwory, które powstały właśnie na potrzeby tego pokazu. Zatem cała trasa FONOMO ON TOUR stanowi zarazem trasę promocyjną debiutanckiej płyty.

Całość cyklu Fonomo on tour tworzą dwa unikatowe filmy dokumentalne o tematyce muzycznej oraz koncert Tropów grających na żywo do krótkich form Pedro Ferreiry. Zapraszamy:

Film „Every Other Summer” – reż. Christoph Green, Brendan Canty
Kiedy: 7 kwietnia, godz. 18:00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin
Wstęp wolny

Film „Do It Together” – reż. Alek Riquelme
Kiedy: 7 kwietnia, godz. 19:30
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin
Wstęp wolny

Koncert: TROPY (Artur Maćkowiak i Bartek Kapsa) grają na żywo do filmów Pedro Ferreiry
Kiedy: 8 kwietnia, godz. 20:00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin
Bilety: 10 zł – dostępne w sprzedaży od 22 marca 2016 | Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, I piętro, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:30 i na godzinę przed koncertem | lub | ONLINE na stronie www.warsztatykultury.pl, w zakładce SKLEP.

Regulamin sprzedaży biletów znajduje się na stronie www.warsztatykultury.pl

***

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

Od grudnia 2015 partnerem Strefy jest Fundacja Kaisera Söze.