Sonic Phenomena w marcu

W marcu mamy przyjemność gościć na scenie Sonic Phenomena: Gaap Kvlt i We Will Fail. Już 24 marca w Centrum Kultury w Lublinie.

Gaap Kvlt

gaap-kvlt-www-400x267

Tajemnicza postać w kapturze. Podobno pochodzi z Polski, ale sposób w jaki opowiada dźwiękiem sugeruje, iż mógłby być reinkarnacją jednego z egipskich kapłanów, który zagubił się w drodze między fabrycznymi pustostanami Detroit a berlińskimi zagłębiami klubowymi. Gaap Kvlt lubi mylić tropy. Na szczęście pozostawia ślady w postaci nagrań. Jego dotychczasowy dorobek to między innymi dobrze przyjęta krótka, acz treściwa kaseta “Inconnu” i dwa przedziwne, nienazwane mini CD przygotowane na festiwale Unsound 2013 i Trans:Wizje. Przy okazji tych imprez Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków.

Debiutancki album artysty bez twarzy znanego jako Gaap Kvlt nosi tytuł “Void”. To dość przewrotna nazwa zwłaszcza w kontekście charakterystycznego języka muzycznego jakim posługuje się twórca. Gaap Kvlt nie lubi bowiem próżni, całą dostępną przestrzeń skrzętnie zapełnia szumem, niskimi, falującymi tonami, wprawiającymi w trans zrytmizowanymi strukturami dźwiękowymi, ciężkimi industrialnymi bitami i budzącymi grozę odgłosami.

www.gaapkvlt.bandcamp.com
www.soundcloud.com/gaapkvlt

 

We Will Fail

we-will-fail-fot-Olga-Ozierannska-www1-400x262

We Will Fail to projekt skupiający się na przyjemności błądzenia. Nagrania terenowe, sample z taśm, szumy,syntezatory i elektroniczna perkusja zmieszane są tu w dziwaczną, odwołującą się do estetyki techno całość. Za projekt odpowiada Aleksandra Grünholz – z wykształcenia projektant graficzny, z pasji muzyk.

www.wewillfail.com
www.wewillfail.bandcamp.com
www.soundcloud.com/wewillfail

 

24.03.2015

Centrum Kultury w Lublinie
Sala Widowiskowa
bilet: 10 zł
kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
sprzedaż online: www.ekobilet.pl/ck-lublin
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl