Resina w Strefie Innych Brzmień

25 listopada w Warsztatach Kultury w Lublinie, w ramach współtworzonego przez nas cyklu Strefa Innych Brzmień, wystąpi Resina!

Karolina Rec, występująca solo pod pseudonimem Resina, jako pierwsza polska artystka w historii podpisała na początku tego roku kontrakt płytowy z legendarną brytyjską wytwórnią FatCat Records, a dokładnie z jej „postklasycznym” oddziałem o nazwie „130701”. Karolina od prawie 10 lat związaną jest z polską sceną niezależną i współtworzy zespoły m.in. Maćka Cieślaka, Michała Bieli czy Natalii Fiedorczuk.

Debiutancki album Resiny ukazał się 30 września br. Jest to owoc eksperymentów łączących wiolonczelę i proste narzędzia elektroniczne. W efekcie, to czasem prawie piosenki, a czasem bardziej rozbudowane intuicyjne impresje. Ogniwem spajającym wszystkie kompozycje jest chęć poznania i wykorzystania nieoczywistych właściwości instrumentu.

Fat Cat Records zasłynęło odkryciem wielu kluczowych dla współczesnej alternatywy artystów (jak choćby Animal Collective, Múm czy Sigur Rós). Poprzez powołanie do życia sublabel’u 130701, nieformalnie stało się rodzicem tzw. nurtu post-klasycznego we współczesnej muzyce alternatywnej/instrumentalnej.

130701 w lipcu 2016 obchodziło 15-lecie istnienia, w związku z tym ukazała się wyjątkowa kompilacja z udziałem wszystkich jedenastu (byłych i obecnych) artystów związanych z wytwórnią. Obok utworów takich tuzów muzyki instrumentalnej jak Max Richter czy Jóhann Jóhannsson znalazła się również kompozycja Resiny.

Kiedy: 25 listopada 2016 (piątek), godz.: 20:00
Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
wstęp wolny

Od grudnia 2015 partnerem Strefy jest Fundacja Kaisera Söze.