Nauczyciele vs Urzędnicy w Czarnym Tulipanie

Cykl imprez “Urzędnicy vs Nauczyciele” to prowadzona w poetyce przyjacielskiego sparringu eklektyczna potańcówka. Pomimo odmienności stylistyk, jamajskocentryczny kolektyw Roots Defender (składający się de facto z belfrów) oraz alternatywnie taneczna ekipa Śmierć Disko (której szeregi w dużym procencie zasilają urzędnicy) znalazły wiele ze sobą wspólnego, wchodząc w zaskakujący dźwiękowy dialog. Zachęceni reakcją roztańczonej publiczności oraz nieoczekiwaną muzyczną synergią dj’e przekształcili jednorazową imprezą w cykl, na którego już piątą edycję zapraszają do Czarnego Tulipana.

Imprezie swoich muzycznych pupili patronuje Kaiser, więc na pewno można będzie spotkać go na parkiecie.

Roots Defender – wybitny, jak mówią na mieście, sound system jamajski z siedzibą w Lublinie, założony przez entuzjastów winylowych brzmień, kultury basu i twórczości pionierów gatunku w rodzaju Lee Perry’ego, the Heptones, Burning Spear, czy też Big Youtha. Wsparci zdobyczami techniki oraz arsenałem płyt z wielu zakątków świata, bronią korzeni muzyki reggae, scalają i ocalają afrobeat oraz dubowe dźwięki przed zapomnieniem w trakcie cyklicznych imprez pod szyldem „RootsEdukacja”. Nie zapominają o współczesnym UK dubie, afropopie, jazzie i bluesie, choć – kierowani maksymą autorstwa Williego Dixona, według którego „bez korzeni nie ma owoców” – w czasie występów koncentrują się na jamajskich nagraniach z lat 60., 70. i pierwszej połowy lat 80. Nie, nie gardzą nowościami, o ile są stylowe. W czerwcu 2010 dwukrotnie wystąpili w Liverpoolu, gdzie m.in. supportowali legendę afrobrytyjskiej sceny djskiej Aba Shanti I. Lipiec i sierpień 2011 spędzili grając na letnich festiwalach m.in Ostróda Reggae Festiwal.
www.rootsdefender.pl

Śmierć Disko Sound(s) to jedno z najbardziej charakterystycznych zjawisk na lubelskiej scenie klubowej choć z typowymi klubowymi gatunkami niewiele maja wspólnego. Od prawie siedmiu lat swoje eklektyczne sety składają z tego co najbardziej taneczne w historii muzyki alternatywnej. Przeplatają się w nich post punk, no wave, electro, disco punk a czasem nawet oldskulowy hip-hop i surf rock. Stale poszerzają swoje muzyczne horyzonty. Gospodarze cyklu imprez „Live Act/Dead Act”. Grali m.in u boku Dick4Dick, Skinny Patrini, The Complainer i brytyjskiego Fuck Buttons.
www.smiercdisko.pl

27 stycznia (piątek) 2012, godz. 21:00, Czarny Tulipan (ul. Grodzka 1, Lublin), bilet: 8 zł