Rada Fundacji

DR TOMASZ KITLIŃSKI – członek rady

Dr Tomek Kitliński uzyskał Dyplom Studiów nad Tekstem i Obrazem u prof. Julii Kristevej na Uniwersytecie Paryskim 7. Prowadził badania w Courtauld Institute of Art (Londyn) i w Transregional Center for Democratic Studies (New School for Social Research w Nowym Jorku). Jest autorem książki „Obcy jest w nas. Kochać według Julii Kristevej” i współautorem (z Pawłem Leszkowiczem) studium „Miłość i demokracja. Rozważania o kwestii homoseksualnej w Polsce” oraz ponad setki artykułów, m. in. w „Art in America”, „Die Tagezeitung”, „Feminotece”, „Ha!arcie”, „Jewcy”, „Krytyce Politycznej”, „Gazecie Wyborczej w Lublinie”, „Słowie Żydowskim/dos jidysze wort”. Teksty naukowe Kitlińskiego ukazały się w New York University Press (red. Lauren Berlant i Lisa Duggan), Routledge (red. Shira Tarrant), Paris VIII (red. Nadia Setti). Jego instalacje dźwiękowe prezentowane były w Bunkrze Sztuki, Łaźni, Zachęcie, a praca „Queer Bibliotherapy” – na wystawie „Ars Homo Erotica” w Muzeum Narodowym w Warszawie. Tomasz Kitliński brał udział w akcji „Niech nas zobaczą” oraz w innych kampaniach na rzecz praw kobiet, pracowników, uchodźców i mniejszości.

KRZYSZTOF PIEKARCZYK – członek rady

Promotor muzyki niezależnej. Założyciel i szef istniejącego od 1999 roku serwisu Serpent.pl. o alternatywnej muzyce, we wszystkich jej odmianach gatunkowych. Serwis jest także sklepem internetowym.

MGR WERONIKA NOWACKA – członek rady

Absolwentka filologii angielskiej i prawie absolwentka historii sztuki KUL. Czasem tłumaczka i pokątna śpiewaczka. Połowa anglistyczno-arabistycznego hardkorowego duetu podróżniczego OrientZmluva. Podobno doktorantka, na pewno obrączkarka wróblowatych. Na co dzień para się zabawą i nauką. Gorączkowo chodzi po miastach, także we śnie; na jawie chętnie sypia na ziemi.