Mik Music na Sonic Phenomena

Czerwcowe wydanie Sonic Phenomena poświęcimy legendarnej już wytwórni Mik Musik. Wystąpią aktualnie sztandarowi artyści mikowej stajni czyli niezwykle utalentowany Wilhelm Bras oraz tajemniczy duet RSS B0YS, który porządnie namieszał w polskim (i nie tylko) techno. Na afterowy deser posłuchamy dj setu Retro*Sex*Galaxy, czyli jednego z solowych projektów szefa Mik Musik – Wojtka Kucharczyka oraz tanecznej selekcji ekipy Sonic Phenomena. Pamiętajcie, że DO TECHNO SIĘ KURDE NIE SIEDZI!

Wilhelm Bras (live act)

Pod pseudonimem Wilhelm Bras kryje się śląski eksperymentator Paweł Kulczyński, postać szeroko znana w wąskich kręgach miłośników brzmień ekstremalnych, autor niebanalnych koncertów plenerowych oraz instalacji dźwiękowych, jak też zapalony budowniczy syntezatorów analogowych. Przekuwa swe niszowe doświadczenia w nieco bardziej przystępną i zrytmizowaną formę, zachowując jednak charakterystyczny dla siebie pazur i wybujałe, choć surowe brzmienia. Pojawienie się repetytywnych sekwencji uchyla furtkę do organicznego świata sprężystych hałasów, karkołomnych wolt i zgrzytów, zaprzęgniętych do ostrej, często densflorowej jazdy. W ciągu ostatniego roku zagrał niemal 30 koncertów m.in. w Berlinie, Nowym Jorku, Budapeszcie, Kijowie, na festiwalach Unsound, Nowa Muzyka, Phono, LDZ i in. Występuje też pod mianem Lautbild. Najnowsza płyta VISIONARIES & VAGABONDS ukazała się w marcu 2015. Jest płytą niezwykle przebojową i afirmatywną, pomimo całej swej brzmieniowej brutalności. Szybkie tempa, dynamicznie zmieniająca się dramaturgia, dźwiękowy hiperrealizm, a co za tym idzie fizyczna odczuwalność muzyki powodują, że płyta Wilhelma Brasa emanuje wysokooktanową mocą, wobec której trudno pozostać obojętnym.

Wilhelm_Bras_fot_Studio_Filmlove small

fot. Studio Filmlove

http://wilhelmbras.com/

RSS B0YS (live act)

RSS B0YS T0 DWÓCH AN0NIM0WYCH MUZYKÓW-P0DRÓŻNIKÓW – B0Y JEDEN I B0Y DWA, KTÓRZY JAK LEGENDA GŁ0SI, SP0TKALI SIĘ P0 RAZ PIERWSZY W BENINIE. TYLK0 KTÓRYM? WYDALI JUŻ KILKA ALBUMÓW, PIERWSZE DWA W D0NT BLV N HYP I TH T00TH 0F TH FTR P0JAWIŁY SIĘ W JESZCZE BARDZIEJ SEKRETNEJ SERII MIK MUSIK I TAK TEŻ ZACZĘŁA SIĘ ICH 0BFITUJĄCA W PRZYG0DY HIST0RIA. W0LN0ŚĆ WYB0RU MA ZNACZENIE, 0D AFRYKAŃSKICH PUSTYŃ P0 EUR0TANCBUDY. K0SM0S, AT0MY, ETNICZNE GRZECH0TY, SUR0WE C0Ś C0 KIEDYŚ ZWAN0 TECHN0 I REAKCJA ŁAŃCUCH0WA. WIELE RZECZY MA ZNACZENIE. BAS MA ZNACZENIE. MASKA WIELE ZNACZY. PRZYSZŁ0ŚĆ. ENERGIA. K0SM0S. IDĄ. GRAJĄ NA ŻYWO OD SIERPNIA 2013, WCZEŚNIEJ FUNKCJ0NUJĄC JAK0 PR0JEKT STUDYJNY. ALE T0 WŁAŚNIE K0NCERTY SĄ 0BECNIE ICH GŁÓWNĄ D0MENĄ. DUŻ0 I SZYBK0 PRACUJĄ, PRZEMIESZCZAJĄ SIĘ Z LEKK0ŚCIĄ. ALB00MY: W MIK MUSIK: „W DNT BLV N HYP“ (2012), „TH T00TH 0F TH FTR“ (2013), „00 FLY“ (2014, 0NLINE 0NLY), „HDDN“ (D0UBLE ALBUM, 2015, (WYDANY WSPÓLNIE Z BDTA). KASETY: „N00W“ (SANGOPLASMO, 2014), „Y00R00B“ (NEW YORK HAUNTED, 2015). SPECIAL „PHYSYC00L“ SERIES 0N ALTANOVA PRESS, DIRECT CUT PLEXI – S0 FAR RELEASED V0L1 „S00ND WYTH W00ND“ I V0L2 „SS00RR“. WIELE P0JEDYNCZYCH UTW0RÓW ROZSIANYCH W SIECI, VIDE0S, REMIKSÓW, JEDEN Z UTWORÓW ZAMIESZCZ0NY NA THE WIRE TAPPER #31. R0BIĄ TAKŻE INSTALACJE DŹWIĘK0WE. + M0RE. #HDDN

RSS_B0YS small

http://www.facebook.com/RssBoys
https://soundcloud.com/rss-b0ys

Retro*Sex*Galaxy (dj set)

Specjalny projekt solowy Wojciecha Kucharczyka. Jeśli inne projekty czegoś nie mogą, to ten to zrobi. Taneczny i konceptualny zarazem, ewidentnie eklektyczny, analityczny, nie, nie eksperymentalny, tutaj wiadomo, że wydarzy się wszystko, co ma się wydarzyć. Istnieje wiele lat, ale pojawia się ostatnimi czasy dość rzadko, stając się projektem coraz bardziej specjalnym. Na początku skupiał się na zajmującej fizyce, potem grywał nawet indyjską elektronikę, a ostatnimi czasy to biologia, zoologia i co z tych mądrych nauk wynika dla popkultury. Ostatnią płytę znajdziecie np tu: https://mikmusikarchive.bandcamp.com/album/same Na marginesie – kim jest Kucharczyk? Prowadzi Mik Musik. A jeśli interesujesz się elektroniką i ogólnym niezalem a nie wiesz czym Mik Musik jest, to tak jakbyś był wegetarianinem, ale ciągle jadł kiełbasę ze smakiem. Lub coś w tym stylu.

Retro_Sex_Galaxy_aka_Kucharczyk small

www.mikmusik.org

Sonic Phenomena DJs (dj set)

%*#$%*)(%*^)$%&^&#$^&%^*)(_%^*)(%^&(%&0)

www.sonicphenomena.pl

27.06.2015 / 21:00

Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
bilet: 10 zł
kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
sprzedaż online: www.ekobilet.pl/ck-lublin
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl