Maczamy palce w SONIC PHENOMENA

kIRk (PL) / Totem (PL)

24 stycznia 2015 (sobota)
Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Godz. 20:00
Bilet: 10 zł

 

SONIC PHENOMENA to projekt cyklicznych koncertów w Centrum Kultury w Lublinie mający na celu prezentację najświeższych zjawisk z obszaru elektronicznej muzyki eksperymentalnej. Idea oraz program SP wynikają ze współpracy trzech podmiotów: ende neu / Fundacja Kaisera Söze / Szklarnia.

Na pierwszej odsłonie SONIC PHENOMENA zagrają:

kIRk

kIRk to zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy trzech muzyków: Paweł Bartnik (elektronika), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofon). Każdy z nich wyrastał na innych brzmieniach, zatem każdy podchodzi do dźwięku nieco inaczej. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczenia gatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością.

Progresywne myślenie i rewolucyjne podejście międzymiastowego składu docenili między innymi lider Swans – Michael Gira, pionier future-jazzowej trąbki Nils Peter Molvaer i matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs. Zespół gościł na opiniotwórczym brytyjskim portalu muzycznym The Quietus, w legendarnym, berlińskim klubie Tresor, a także na scenach takich festiwali jak OFF, Open’er, Tauron Nowa Muzyka (w ramach Carbon Atlantis) czy Satta Outside.

O swojej twórczości zespół mówi tak: Nie oglądaj się za siebie. Za plecami czają się duchy i zdrajcy. Słychać głosy i śmiech. Idź. Z mszy. Z daleka od krwi. Z powrotem do punktu wyjścia. Zapomnij o tym co wcześniej. Długie życie dla nowego ciała. Długie życie dla nowego ciała!

https://soundcloud.com/kirkkirk
https://www.facebook.com/kirkband

kirk_fot_Bartosz_Bajerski

Totem

Totem to grupa bazująca na formach głębokiej muzyki elektronicznej i eksperymentalnych strukturach. Tworzący ją muzycy spotkali się po raz pierwszy nagrywając swoje partie na EPkę Echo Deal’a „Totem”, która ukazała się w kwietniu zeszłego roku nakładem Fundacji Kaisera Söze. Spotkanie zaowocowało powołaniem zespołu, w skład którego weszli:  Michał Kołowacik aka Echo Deal (elektronika, dub), Olgierd Dokalski (trąbka) oraz Zbigniew Chojnacki (akordeon, elektronika).

To co wydarzyło się podczas wspólnych improwizacji zespół opisuje w trzech zdaniach: Dzięki różnorodnym proweniencjom muzycznym Totem stał się formą łamiącą podziały gatunkowe i wyprowadza hipnotyczną muzykę elektroniczną poza strefę bezpieczeństwa. Nieprzerwana reakcja myśli i działań formuje strukturę dźwięków. Totem jest jej wynikiem.

https://soundcloud.com/echodeal
https://echodealkaiser.bandcamp.com/album/totem

Totem
*  *  *
Bilet w cenie 10zł do kupienia od 19 stycznia i przed koncertem.
Centrum Kultury w Lublinie
Kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00
tel.: +48 81 466 61 40

Organizator:
Centrum Kultury w Lublinie
www.ck.lublin.pl

Kontakt:
sonic phenomena
sonic@ck.lublin.pl
+48 511 044 975, +48 660 483 448, +48 796 637 410