Krótkie podsumowanie 2014 roku!

Rok 2014 był dla Fundacji Kaisera Söze dobrym dowodem na to, że nie tracimy energii, ale powoli i konsekwentnie nabieramy tempa.

NETLABEL
W kaiserowym netlabelu pojawiło się pięć nowych tytułów (a niektóre z nich ukazały się również na materialnych nośnikach):

Dla Konrada (styczeń 2014)
Zapis koncertu, który był pożegnalnym hołdem złożonym Konradowi Chylowi przez znajomych muzyków improwizatorów.
http://kaisersoze.pl/netlabel/dla-konrada/

DLA-KONRADA-COVER

Echo Deal „Totem” (kwiecień 2014)
Eksperymenty przestrzenne i brzmieniowe, nagrania akustyczne i syntetyczne. Na EPce słyszymy m.in. Jerzego Mazzolla, Olgierda Dokalskiego i Pablopavo.
http://kaisersoze.pl/netlabel/echo-deal-totem/

Totem Cover front

Archiwum Lubelskiego Undergroundu 1994-2005 (lipiec 2014)
Kompilacja  prezentuje zespoły lubelskiej sceny alternatywnej od lat dziewięćdziesiątych zeszłego stulecia do połowy pierwszej dekady XXI w.
http://kaisersoze.pl/netlabel/archiwum-lubelskiego-undergroundu-1994-2005/

alu-okladka

Haronim (październik 2014)
Ponad hip-hopowy materiał będący efektem spotkania podkładów Harpa (Konrad Chyl) oraz tekstów i wokali Anonima (Bartosz Sobala). Całość dopełniona remiksami.
http://kaisersoze.pl/netlabel/haronim/

Haronim_cover_front

#2 AKS Mix (grudzień 2014)
Efekt cyklu warsztatów, które odbyły się w ramach tegorocznej edycji Akademii Kaisera Söze (muzyka + 5 projektów okładek).
http://kaisersoze.pl/netlabel/2-aks-mix/

MACIEK POKAZ

LUBLIN POP-UP SHOP! (maj 2014)
31 maja 2014 roku w Centrum Kultury w Lublinie odbyła się już czwarta edycja targów mody i designu LUBLIN POP-UP SHOP! Wydarzenie zorganizowaliśmy wspólnie z Lubelską Szkołą Sztuki i Projektowania oraz Centrum Kultury w Lublinie.
http://lublinpopupshop.pl/program/

popup 2014  fot. Bartek Żurawski

#2 AKADEMIA KAISERA SOZE (październik-listopad 2014)
AKS w zeszłym roku składała się z cyklu trzech dwudniowych warsztatów poświęconych domowej produkcji muzycznej, projektowaniu graficznemu wydawnictw muzycznych oraz promocji i dystrybucji muzyki niezależnej. Warsztaty prowadzili: Piotr Kurek (kompozytor, muzyk, producent, DJ), Dagny i Daniel Szwed (artyści, duet designerski Moonmadness) i Wojciech Kucharczyk (wydawca, artysta, menedżer, promotor, muzyk).
http://kaisersoze.pl/aks2014/

#2 AKS: produkcja muzyczna  fot. Maciej Bielec

KONCERT „ARCHIWUM LUBELSKIEGO UNDERGROUNDU“ (grudzień 2014)
11 grudnia odbył się koncert specjalnie reaktywowanych na tą okazję lubelskich zespołów alternatywnych z lat 90. Artyści zagrali w ramach festiwalu Jazz Bez w Lublinie. Wystąpili: Aeroplan, Fany Hill, BBK, Ronette Pulaski, Dżabu Czanachczi, Naczynia i Do Świtu Grali.
https://www.facebook.com/archiwumlubelskiegoundergroundu

ALU koncert fot Kulbowski_1  fot. Tomasz Kulbowski

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się choćby w najmniejszym stopniu do urzeczywistnienia każdego w powyższych wydarzeń. Dziękujemy tym, którzy zapraszali nas do współpracy i przyjmowali nasze zaproszenia. Dziękujemy tym, którzy pomagali nam w promowaniu działań mówiąc o nich i pisząc. I w końcu dziękujemy wszystkim odbiorcom – dla Was to robimy!