Koncert muzyki improwizowanej

Kaiser zaprasza na koncert muzyki improwizowanej dwóch świetnych muzyków ze stajni wytwórni Umlaut Records: Joela Gripa – założyciela UR, producenta muzycznego i kontrabasisty oraz Pierre’a Borela – francuskiego kompozytora i saksofonisty.

Scena Opium (dawne Chili), ul. Langiewicza 10, Lublin
13 maja (piątek), godz.20:00
Wstęp wolny

*     *     *

Joel Grip

Energetyczny kontrabasista i producent Joel Grip, pełni bardzo ważną rolę na nowej europejskiej scenie improwizacji. Założona przez niego wytwórnia Umlaut Records skupia kreatywnych muzyków, aby promować ich muzykę na scenach międzynarodowych. Od 2003 roku, artysta jest jednym z głównych organizatorów szwedzkiego festiwalu spotkań artystów Hagenfesten. Poza trasami z takimi grupami, jak Peeping Tom, Kege SnĂś, Je Suis! czy SNUS, intensywną i osobistą muzykę Gripa można było usłyszeć na koncertach solowych, w duetach i większych grupach improwizujących w całej Europie, jak również w USA i Azji. Poza stricte muzyczną działalnością, muzyk często współpracuje z wykonawcami tańca współczesnego i butoh, jak również z poetami, filmowcami i innymi artystami. Ponadto, siłą swojej muzyki Grip wzmacnia głosy bezdomnych, wspierając organizację Public Health Music.

www.joelgrip.com

Pierre Borel

Paryski saksofonista i kompozytor koncentruje się w swojej twórczości na muzyce improwizowanej i eksperymentalnej. Od 2006 roku, artysta mieszka i tworzy w Berlinie. Muzyk występował w większości krajów europejskich, jak również w Japonii i USA. Regularnie gra z takimi artystami, jak Tobias Delius, Hannes Lingens, Derek Shirley, Tetuzi Akiyama, Christoph Kurzmann i Didier Lasserre.

W roku 2008, uzyskał tytuł magistra na kierunku jazzu berlińskiego Jazz-Institut. Obecnie Borel studiuje filozofię w Paryżu. Wspólnie z Florian’em Bergmann’em i Hannes’em Lingens’em tworzy kolektyw Umlaut Berlin, który w zeszłym roku wydał trzy albumy i zorganizował dwa festiwale muzyki improwizowanej.

www.umlautrecords.com/person/pierreborel

UWAGA: Koncert odbędzie się niezależnie od występu zespołu Sambasim – start 22:00, wstęp 7zł.