Koncert Marcina Dymitera

Działanie dźwiękowe Marcina Dymitera jest drugą prezentacją w ramach projektu Ludomira Franczaka „Życie i śmierć Janiny Węgrzynowskiej”, stawiającego za punkt wyjścia postać artystki, która całe swoje życie dedykowała pracy twórczej, pozostając całkowicie nieznaną zarówno szerszej publiczności, jak i środowisku artystycznemu. Koncert odbędzie się 14 kwietnia 2016 r. o godz. 19:00 w siedzibie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Dymiter traktuje wybrane prace Węgrzynowskiej jako partytury – graficzne zapisy, dla których szuka ich dźwiękowego odpowiednika. Buduje struktury muzyczne oparte na rytmie i zakłóceniu. Przenosi konkretne doświadczenie związane z życiem i twórczością artystki oraz jej archiwum w przestrzeń abstrakcyjną, pozbawioną wizualnego konkretu. Jest to działanie będące z jednej strony autorską interpretacją działań Węgrzynowskiej, z drugiej posługujące się fragmentami nagrań znalezionych w jej pracowni oraz wiedzą na temat tego, co w przestrzeni dźwiękowej otaczającej artystkę było mocno obecne.

Wraz z poprzednim wydarzeniem – wykładem Huberta Bilewicza – koncert tworzy fundament i punkt odniesienia dla końcowego działania teatralnego, którego premiera odbędzie się 6 maja 2016 r.
___________________________________________

Projekt realizowany w ramach programu Placówka Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
Więcej infromacji o projekcie ☛ http://www.instytut-teatralny.pl/projekty/program-placowka/
Blog, na którym artyści zdradzają kulisy pracy nad projektami – www.placowkateatru.pl
___________________________________________

Produkcja: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Fundacja Kaisera Söze
Partner: Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”