Jesienne specjały Sonic Phenomena

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na kolejne dwie odsłony cyklu Sonic Phenonena. We wrześniu wraca do nas Jacek Sienkiewicz z nowym projektem, tym razem w towarzystwie Maxa Loderbauera. Natomiast na październik, przy współpracy z Międzynarodowym Festiwalem „Konfrontacje Teatralne”, zaprosiliśmy do Lublina Tima Heckera. Koncert wybitnego kanadyjskiego muzyka zwieńczy jubileuszową edycję Konfrontacji.

Max Loderbauer (DE) & Jacek Sienkiewicz (PL)

Max Loderbauer & Jacek Sienkiewicz_small

24 września 2015 (czwartek), godz.20:00
Centrum Kultury w Lublinie (Sala Widowiskowa)
ul. Peowiaków 12, Lublin
Bilet: 10 zł

Po raz pierwszy artyści wystąpili razem na otwarciu kultowego festiwalu Berlin Atonal. Wcześniej, nakładem Recognition Records, ukazał się ich pierwszy wspólny materiał zatytułowany „Ridges”. Oto co możemy przeczytać na temat tej epki: „Ridges” to efekt twórczego spotkania weterana improwizacyjnej avant-elektroniki Maxa Loderbauera (współtworzył m.in Sun Electric, gra w Moritz von Oswald Trio, od lat pracuje z Ricardo Villalobosem) i spiritus movens warszawskiego labelu Recognition Jacka Sienkiewicza. Spotkanie to rozgrywa się nie tylko na planie badania dźwięku i budowania złożonej struktury, ale i wspólnego obu twórcom zainteresowania specyficzną aurą gór: Alp (Loderbauer) i Tatr (Sienkiewicz), a także wokalną kulturą zamieszkujących je społeczności.

Więcej informacji >>>

Bilet w cenie 10 zł do kupienia w kasie Centrum Kultury w Lublinie.
Kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz przed koncertem.
sprzedaż online: www.ekobilet.pl/ck-lublin
tel.: +48 81 466 61 40

*    *    *

Sonic Phenomena na Konfrontacjach: Tim Hecker (CA)

TimHecker_fot_A_TracyVanOosten_small

fot. Tracy Van Oosten

18 października 2015 (niedziela), godz.22:00
Centrum Kultury w Lublinie (Sala Widowiskowa)
ul. Peowiaków 12, Lublin
Bilet: 20/30 zł

Tim Hecker jest cenionym kanadyjskim kompozytorem i artystą działającym w obszarze sztuki dźwięku. Ostatnią dekadę spędził badając muzyczną przestrzeń usytuowaną gdzieś pomiędzy noisem, dysonansem dźwiękowym a melodią. W wyniku połączenia dźwięków pochodzenia analogowego z cyfrowym brzmieniem powstała estetyczna hybryda przywodząca na myśl zarówno elektroniczną abstrakcję, jak i psychodeliczny minimalizm. Hecker celowo zaciera czysto tonalne rozgraniczenia tradycjonalnej muzyki instrumentalnej, kultywując bardziej enigmatyczne ścieżki dźwiękowe. Monumentalne piękno chropowatych dronów Heckera porównywane było, raz do plastycznego obrazu przedstawiającego „mapę kolorowych płyty tektonicznych”, a innym razem do „katedralnej muzyki elektronicznej.” Jak zauważyli krytycy z New York Timesa, gra on „złowróżbne, abstrakcyjne utwory, w których sub-basowa, statyczna powierzchnia pęka niczym szczeliny w ziemi i otwiera się na powolnie płynące nuty i akordy, czekając, aby je w całości zassać do swojego wnętrza i bezpowrotnie połknąć”.

Więcej informacji >>>

Bilet w cenie 20/30 zł do kupienia w kasie Centrum Kultury w Lublinie.
Kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz przed koncertem.
sprzedaż online: www.ekobilet.pl/ck-lublin
tel.: +48 81 466 61 40

*    *    *

Organizator:
Centrum Kultury w Lublinie
www.ck.lublin.pl

Kontakt:
sonic phenomena
www.sonicphenomena.pl
sonic@ck.lublin.pl
+48 511 044 975, +48 660 483 448, +48 796 637 410