Duży Jack i Xenony w Strefie Innych Brzmień

W czwartek 15 grudnia, podczas ostatniej w tym roku odsłony cyklu Strefa Innych Brzmień, w Warsztatach Kultury zagrają Xenony i Duży Jack. Dzięki tym dwóm warszawskim zespołom podczas jednego wieczoru doświadczymy kosmicznych brzmień elektroniki i brudnego gitarowego hałasu. Wstęp wolny.

Duży Jack – zespół założony w 2011 roku na potrzeby koncertu z coverami Starych Singers, po latach wydał płytę z własnymi kompozycjami, zupełnie inną muzyką i nieco innym składem. Tworzą go przede wszystkim Paweł „Bebech” Górski (Xenony) na gitarze barytonowej oraz Tomasz Dubiel na perkusji. Do tej dwójki dołączyli gitarzysta Piotrek Bukowski (Xenony, Hokei) oraz Łukasz Jędrzejczak (T’ien Lai, Alameda 5) na wokalu. Duży Jack to zespół Frankenstein – każdy jego członek inspirację czerpie z innego źródła. Z tego powodu świeżo wydana płyta „Uczucia” (wyd. Lado ABC) budzi wiele skojarzeń – począwszy od Shellac i NoMeansNo, przez Refused i Dead Kennedys, na Stereolab kończąc.
www.fb.com/duzyjack/

Xenony – jedyni, którzy w tak bezkompromisowy sposób łączą brzmienia syntezatorowe z zaawansowaną wiedzą z zakresu całek i wektorów. Potrafią być nowocześni, potrafią być melancholijni i starają się być zabawni. Na pewno są super fajni. Po wydanej w 2014 znakomitej płycie „XE” (Lado ABC abc A/13, MA14), Xenony wyruszają w innym kierunku. Hasło brzmi – Kosmos. Zespół na jesiennej trasie zaprezentuje nowe utwory z nadchodzącej płyty „Polished Space Program” – premiera wiosną 2017. Skład: Bukowski (Hokei, Duży Jack) – synths, Koszniec Karol (Komora A) – synths, Bebech (Duży Jack) – synths.
www.fb.com/XenonyBand

Kiedy: 15 grudnia 2016 (czwartek), godz.: 19:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
wstęp wolny

Od grudnia 2015 partnerem Strefy jest Fundacja Kaisera Söze