Promocja i dystrybucja muzyki

Warsztaty: promocja i dystrybucja muzyki niezależnej
Prowadzenie: Wojciech Kucharczyk (Mik.Musik.!.)

28-29 października  2014
Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS, ul. ul. Radziszewskiego 16

28 października (wtorek) 18:00-20:00
29 października (środa) 18:00-20:00
Wstęp wolny.
Zapisy przyjmowane są do 24 października 2014 mailowo na adres: info@kaisersoze.plProsimy o wpisanie nazwy warsztatów w temacie maila.

Przedmiotem warsztatów będzie promocja i dystrybucja samodzielnie wydanej muzyki, zarówno na nośnikach materialnych jak i plików w internecie. W zakres warsztatów wejdą następujące zagadnienie: portale pośredniczące w sprzedaży plików, portale oferujące streaming, produkcja i dystrybucja materialnych nośników oraz  promocja muzyki i artystów. Poruszone zostaną tematy budżetu, czasu, efektywności, grup docelowych, technik promocji, strategii medialnych, współpracy z promotorami, wykorzystywania synergii środowiska, kreowania wizerunku, ustawiania trendów i nakręcania hype’u bez jednoczesnego zapominania o tym, że muzyka jest najważniejsza!

Wojtek Kucharczyk_1

Wojciech Kucharczyk

Wydawca, artysta, menedżer, muzyk, i designer. Działa aktywnie od wielu lat efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i za granicą – koncertował od Moskwy, Mińska i Tel Avivu przez Paryż i Londyn, aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City. Prace wystawiał w nie mniej egzotycznych miejscach, nawet w Betlejem. Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik.Musik.!. Jego zespoły i projekty to The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir. W 2013 roku otrzymał nagrodę w kategorii „Aktivista Roku” przyznaną przez magazyn Aktivist. Przłożył swą rękę do sukcesu m.in. RSS B0YS i Zamilskiej.

EMusic 18 06

Miło nam poinformować, że drugiego dnia warsztatów z promocji i dystrybucji muzyki zawitają do nas goście z firmy e-Muzyka, która oferuje kompleksowe rozwiązania typu B2B (business to business) dla partnerów działających na rynku dystrybucji multimediów. Opowiedzą o dystrybucji cyfrowej muzyki na przykładzie swojej działalności.

Podczas spotkania poruszane będą następujące zagadnienia:

1. Czym jest dystrybucja cyfrowa muzyki?
2. Przychody z dystrybucji cyfrowej muzyki na świecie.
3. Cyfrowy rynek muzyczny w Polsce.
4. Serwisy muzyczne – kto sprzedaje muzykę cyfrową i w jakim modelu?
5. Agregatorzy muzyki cyfrowej – czym jest e-Muzyka?
6. Przyszłość sprzedaży muzyki w Polsce i na świecie.

www.e-muzyka.pl