Produkcja muzyczna

Warsztaty: produkcja muzyczna
Prowadzenie: Piotr Kurek (Piętnastka, Suaves Figures)

24-25 października 2014
Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS, ul. Radziszewskiego 16

24 października (piątek) 15:00-20:00
25 października (sobota) 12:00-18:00
Koszt: 80zł
Zapisy przyjmowane są do 24 października 2014 mailowo na adres: info@kaisersoze.pl
Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wpisanie nazwy warsztatów w temacie maila.

Przedmiotem warsztatów będą podstawy produkcji i realizacji nagrań dźwiękowych w zakresie muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Prowadzący przedstawi zasady wykorzystania sprzętu analogowego i cyfrowego jak i również historię muzyki elektronicznej na przykładach konkretnych nagrań i technik. W zakres warsztatów wchodzą następujące zagadnienia: jak powstaje dźwięk elektroniczny, modele syntezy, budowa syntezatorów, nośniki dźwięku i twórcze pomysły na ich zastosowanie w produkcji muzyki.

Zajęcia prowadzone będą w sposób nowoczesny, z wykorzystaniem sprzętu muzycznego i audiowizualnego. Uczestników zachęca się do przyniesienia również własnych instrumentów muzycznych (syntezatory, komputery, tablety, rejestratory) w celu wspólnej pracy nad utworami muzycznymi podsumowującymi 2 dni warsztatów.

Remington Gallery by Steve Louie

fot. Steve Louie

Piotr Kurek

Zamieszkały w Warszawie muzyk, znany z projektu Piętnastka oraz kilku solowych albumów wydanych przez Sangoplasmo, Digitalis oraz Crónica. Współpracował z grupami teatralnymi i tańca współczesnego: Lubelskim Teatrem Tańca i Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape (Lyon) oraz niezależnymi choreografami i reżyserami, m.in. Anna Ladas, Joanną Grabowiecką, Ryszardem Kalinowskim i Robertem Drobniuchem. Jest autorem i współautorem wielu projektów instrumentalnych m.in. Heroiny, Suaves Figures (z Sylvią Monnier), Betaville, Piętnastka (z Hubertem Zemlerem). Uczestniczył w festiwalach muzycznych i teatralnych, m.in. Unsound (Nowy Jork, Kraków), Humanist SK (Paryż), OFF Festival (Katowice), Transmediale (Berlinie).