Projektowanie graficzne

Warsztaty projektowania graficznego.
Prowadzenie: Jakub Stępień „Hakobo”

24 – 25 października, godz.16:00-20:00
Sala czarna, ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

Jesienną odsłonę Akademii Kaisera Söze otwieramy warsztatami z projektowania graficznego. Warsztaty poprowadzi Jakub Stępień znany jako „Hakobo” – jeden z najlepszych obecnie twórców projektowania graficznego w Polsce. Warsztaty skierowane są do osób z doświadczeniem w tej dziedzinie. Pierwszego dnia spotkanie będzie miało charakter wykładu i prezentacji portfolio Hakobo, który podzieli się wiedzą na temat grafiki użytkowej i opowie o procesie powstawania swoich prac. Dzień drugi to indywidualne konsultacje dla osób które zapiszą się na nie pierwszego dnia warsztatów.

25 października, godz. 19:30
Akwarium, ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

Otwarcie wystawy prac Jakuba Stępnia „Hakobo”.
Wystawa czynna 25 października – 9 listopada w godzinach 9:00 – 18:00.

Jakub Stępień „Hakobo” (ur. 1976) – należy do 50 najważniejszych obecnie plakacistów na całym świecie (według Johna Fostera, autora książki New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century). Doskonale czuje się również w identyfikacji wizualnej, działaniach na pograniczu sztuki i dizajnu, w modzie i ogólnie – grafice użytkowej. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w kraju, m.in. z Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski, Galerią Design – BWA Wrocław. W swoich realizacjach prezentuje charakterystyczny styl, inspirowany zarówno tradycyjnym graficznym rzemiosłem, jak i kulturą ulicy. Zbiór jego prac obejmuje zarówno zdyscyplinowane, proste układy, jak również realizacje wynikające z fascynacji kamuflażem, graficznym noizem i estetyką nadmiaru.

Celem mojej pracy jest skuteczne budowanie wizerunku idei, marki, wydarzenia. Tworzę skupiając się na przekazaniu treści w odpowiednio intrygującej formie. Hakobo

www.hakobo.art.pl

 

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia do udziału w warsztatach prosimy kierować na  na adres:
info@kaisersoze.pl

W wiadomości należy podać:

– imię i nazwisko
– nr kontaktowy
– krótki opis doświadczenia w projektowaniem graficznym

UWAGA: Zgłoszenia przyjmujemy do 22 października 2012. Wstęp na warsztaty jest wolny. Ilość miejsc ograniczona.