Human Beatbox

Warsztaty beatboxu – prowadzenie Jakub „ZGAS” Żmijowski
Teoretyczny wstęp do warsztatów – Antoni Beksiak

25 – 26 kwietnia, godz.16:00-20:00
ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

Otwarta prezentacja pracy warsztatowej i dyskusja – 26 kwietnia (czwartek), godz.19:00
Mała Scena, ACK UMCS „Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

 

Bitboks, powstały przede wszystkim na gruncie hiphopu z jego skłonnością do recyklizacji, w polskim życiu muzycznym okazał się fenomenem unikalnym. W krótkim czasie, począwszy od nieśmiałych jednostkowych prób, zyskał światowy poziom techniczny, z licznymi przedstawicielami śmiało konkurującymi na światowej scenie.
To, że bitbokserzy wypluwają z siebie rytmy jak maszyny, powoli staje się oczywistością. Ale bitboks zapożyczył i wypracował ogromną paletę technik wokalnych, które przyprawiają o zawrót głowy najwspanialszych śpiewaków klasycznych (muzyki poważnej). Jego eksperymentalna natura aż prosi się o zestawienie z nurtami muzycznymi, w których odkrywanie nowych przestrzeni bywa codziennością, jak współczesna twórczość kompozytorska. Co może z tego wyniknąć?
Antoni Beksiak

fot. Bartosz Maz

Jakub Żmijowski (ZGAS) – beatboxer z Wrocławia. Przez kilka lat współpracował z zespołem Kanał Audytywny, następnie poświęcił się całkowicie działalności solowej i w krótkim czasie uzyskał status jednego z czołowych polskich beatboxerów. W roku 2005 wygrał wszystkie zawody beatboxowe w kraju, włącznie z WBW (Wielka Bitwa Warszawska), zostając Oficjalnym Mistrzem Polski sukces ten powtórzył w 2006 zostając dwukrotnym mistrzem kraju. W marcu 2006 został stypendystą programu TVP „Dolina Kreatywna”. Ma unikalny styl, naśladuje różnorodne dźwięki, instrumenty muzyczne, wokalne skrecze, motyw bomby, potrafi stworzyć trzy ścieżki ustami jednocześnie. Prowadzi warsztaty beatboxowe w całej Polsce. W roku 2011 ukazała się pierwsza solowa płyta artysty, „Human Beatbox”.

 

fot. Krzysztof Machowina

Antoni Beksiak – kurator „Turning Sounds”, „Gębofonu” i „Ad Libitum”, krytyk muzyczny, twórca. Zajmuje się muzyką poważną, jazzową, pop i etniczną. Współzałożyciel Stowarzyszenia „Dom Tańca”, działającego na rzecz tradycyjnej muzyki i tańca Polski Centralnej. Autor analiz, audycji radiowych (w II programie PR i w dawnej Rozgłośni Harcerskiej), niegdyś redaktor działu w “Ruchu Muzycznym”. Coraz intensywniej oddaje się wokalistyce technik rozszerzonych (między innymi w zespole wokalnym „Gęba”) i kompozycji (elektrooberkowa formacja „Tupot Niedźwiedzia”).
baskak.pl

 

ZGŁOSZENIA

Aby zgłosić się na warsztaty prosimy o wysłanie emaila na adres:
info@kaisersoze.pl

W wiadomości należy podać:

– imię i nazwisko
– nr kontaktowy i adres mailowy
– doświadczenie z beatboxem

UWAGA: Zgłoszenia przyjmujemy do 23 kwietnia 2012. Wstęp na warsztaty jest wolny. Ilość miejsc ograniczona.